Sıvı Organik Solucan Gübresi Nedir ve Nerelerde Kullanılır ?

Sıvı organik solucan gübresi.

Sıvı organik solucan gübresi.

Solucan gübresi tarım bakımından zenginliğe ve bol verime sahip olan ülkelerde en çok kullanılan gübre çeşidindendir. Organik solucan gübresi ikiye ayrılır: Kuru organik solucan gübresi ve Sıvı organik solucan gübresi.

Organik solucan gübresi üretimi için sebze ve gıda artıkları ayrıştırılır ve nemlendirilir. Daha sonra solucanlar bu artıkları tüketirler. Sindirim sistemlerinden geçirerek dışkılama yaparlar ve gübre üretirler. Solucanlar oldukça obur sürüngenlerdendir. Kendi ağırlıklarının yaklaşık iki katı kadar gıda tüketirler ve bu nedenle gübre çıkarma olayını çok sık yaparlar. Bu çıkan gübrelerin sıvı üretim yapan entegre tesislerde yeniden bir işleme girerek sıvılaştırılması sonucu sıvı organik solucan gübresi meydana gelmektedir.

Sıvı organik solucan gübresi 1 litreden ile 20 litreye kadar farklı ölçeklerde ve özel kapaklı şekilde satılmaktadır. Sizlerin ihtiyaç durumlarınıza göre çeşitli alternatiflerde ambalajlarımız bulunmaktadır.

Sıvı organik solucan gübresinin özellikleri ve faydaları ise oldukça fazladır. Sıvı organik solucan gübresi sulama sistemlerinde güvenle kullanılır, içeriğinde bulunan farklı mikroorganizmalar nedeni ile bitkilerin ihtiyacını karşılayan tüm elementleri sağlamaktadır, sıvı organik solucan gübresinin içerisinde bulunan maddeler nedeni ile bitkilerin köklerin sağlamlaşmasını ve hastalıklara karşı dirençli kalmasını sağlar, toprağın ihtiyacı olan temel organik maddeleri toprağa geçirir, mahsulün artmasını sağlar, tarımda erkenciliği sağlar, ürünlerin tamamen organik mükemmel lezzet ve aroma ile yetişmesini sağlar, toprağın üstünde su tutar ve su stresini sona erdirir, aşırı soğuklara karşı direnç sağlar ve don olayını engeller.

Sıvı organik solucan gübresi yoğun bir kıvama sahiptir bu nedenle içine su katılarak kullanılması gerekmektedir.

Sıvı organik solucan gübresi herhangi bir tür ve çeşit ayırmaksızın, tüm bitki, sebze, meyve, bitki, ağaç, tarla, sera ve arazilerde rahatlıkla ve güvenle kullanılmaktadır. Hassas bitki yetiştirmede de çok etkilidir.

Sıvı organik solucan gübresi nedir ve nerelerde kullanılır sorusunun cevabını sizler için inceledik. Sizler de sıvı organik solucan gübresi hakkında daha fazla bilgi almak veya fiyat alternatiflerimizi öğrenmek için sitemizde yer alan irtibat numaralarından bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır. Konusunda uzman ekibimiz sizlerin tüm sorularını yanıtlamaktadırlar.

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir