Organik Solucan Gübresi Tesisi

Organik Solucan Gübresi Tesisi

Organik Solucan Gübresi Tesisi

Son yılların en fazla merak uyandıran konularından biri de organik solucan gübresi üretimidir. Ancak solucan gübresi üretimi için doğru ve uygun bir organik solucan gübresi tesisi kurmak gerekmektedir. Bu tesis nasıl kurulur, minimum şartlar nelerdir şimdi sizlere bu çok merak edilen konuyu açıklayalım.

Organik solucan gübresi tesisi kurmak çok zor bir iş değildir. Ancak uygun ortam ve bakım, ilgi isteyen bir iş koludur. Maalesef her sektörde olduğu gibi bu sektörde de yanlış yönlendirmeler, işi kötüye kullananlar, ticari amaçlı çıkarlar uğruna gübre veya solucan satıp bir daha gözükmeyen firmalar olmuştur, olmaktadır. Eğer girişimci iseniz ve bu işten gerçekten para kazanmak istiyorsanız öncelikle bu işi yıllardır yapan, tecrübeli firmaların tesislerini, üretimlerini görmenizi tavsiye ederiz. Birçok girişimci yanlış bilgilendirme, yönlendirme ve uygulama sonucunda zarar etmişlerdir. Organik solucan gübresi tesisi kurmak için birkaç küçük bilgi verelim.

Öncelikle organik solucan gübresi tesisi kurmak için belirli büyüklükte bir alan gerekmektedir. İnternette dolaşan bazı yönlendirmelerde evinizin balkonunda, apartmanın altında bodrum odalarında, iş yerinizin bir odasında yapabilirsiniz gibi birtakım yanlış bilgiler verilmektedir. Bunu deneyen girişimciler ise başarısız olmuşlardır. Organik solucan gübresi tesisi kurmak için oda ısısını ve nemini belirli aralıklarda tutabileceğiniz ve havalandırması olan bir oda olması gerekmektedir. Çünkü solucanlar için gerekli nem oranı %70-80 oranında, hava sıcaklığının ise 17-25 derece arasında tutulması gerekmektedir. Ayrıca havalandırma şarttır. Çünkü solucanlara atılan sebze ve gıda atıkları ve oluşan gübrelerden ilk etapta koku yayılmaktadır. Her ne kadar solucan gübresi kokusuz olsa da ilk sıcak gübreleme sırasında belirli bir süre koku size rahatsızlık verebilir. Bu nedenle evde veya iş yerinizde değil özel bir alanda yapmanızda fayda vardır.

Nem oranlarının, solucan üremelerinin, ortam sıcaklığının düzenli kontrol edilmesi durumunda organik solucan gübresi tesisi sizler için yeni ve iyi bir kazanç kapısı olmaktadır.

Organik solucan gübresi tesisi kurulumu çok fazla maliyet gerektirmez. Maliyetler ve gereken ürünler hakkında fiyat ve teknik bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz. Sitemizde yer alan iletişim numaralarından bizlere ulaşırsanız sizlere en doğru bilgileri vermekteyiz.

 

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir