Organik Solucan Gübresi Nerelerde Kullanılır ?

Organik Solucan Gübresi Nerelerde Kullanılır ?

Organik Solucan Gübresi Nerelerde Kullanılır ?

Dünya genelinde yaklaşık 70 yıllık bir geçmişe sahip olan ve tarım sektöründe ülkemizde yaklaşık 15 yıldır kullanılmaya başlanan organik solucan gübresi nerelerde kullanılır ve yararları nelerdir sorusunun cevabını detaylıca cevaplayalım.

Organik solucan gübresi son yıllarda ülkemizde kullanımı hızla artan ve ülke topraklarımızın geleceği için çok faydalı bir gübre çeşididir. Her yıl %60-70 oranında ithal edilen ve az bir bölümü ülkemizde üretilen kimyasal gübreler hem mahsul kayıplarına hem de maddi kayıplarına yol açmaktadır.  Organik solucan gübresi hem fiyat bakımından hem de yararları bakımından kimyasal gübreler ile kıyaslanamayacak kadar değerli bir gübre çeşididir.

Organik solucan gübresi nerelerde kullanılır konusunun cevabı aslında çok basittir. Çünkü bitki türü ayırmaksızın her tür meyve-sebze yetiştirmede, ağaç türlerinin hepsinde, en hassas olan bitki türlerinde de kullanılmaktadır. Kısacası gübre gerektiren her yerde güvenle kullanabilirsiniz.

Organik solucan gübresi nerelerde kullanılır cevabından sonra sizlere biraz faydalarından bahsetmek gerekir. Organik solucan gübresi toprağa verimlilik kazandırır, tarımda erkenciliği sağlar, toprağın PH seviyesini arttırır, yabani ot tohumlarını parçalayarak barındırmaz, bitkilerin enerji ihtiyacını karşılar, toprak düzenleyicidir, bitkilerin besin değerini arttırırlar  her zaman lezzetli ve nefis aromaya sahip ürünlerin çıkmasını sağlar, toprakta suyu tutarak su stresini azaltır, faydalı bakteri çeşidini arttırır, tuzluluğu yüksek olan arazilerde bile tuz oranını düşürmektedir, toprak içindeki mikroorganizmaların gelişimini sağlar, köklerin gelişip saçaklanmasına yardımcı olur, köklerin direncini arttırır ve kök hastalıklarını engeller, kışın soğuk ve ayazlarında don oluşumunu engeller ve raf ömrü çok uzundur.

Organik solucan gübresi hem kuru hem de sıvı olarak iki farklı şekilde satılmaktadır. Her ikisinin de etkileri ve faydaları benzerdir ve verimi yüksek ürünlerdir.  Farklı ambalaj seçeneklerimiz ile ihtiyacınız olan miktarı karşılamaktayız.

Organik solucan gübresi nerelerde kullanılır konusu ile ilgili daha fazla bilgi almak, ürün çeşitlerimizi öğrenmek, solucan satışı veya tesis kurulumu hakkında detaylı bilgi almak, verdiğimiz hizmetler hakkında fiyat bilgisine sahip olmak istiyorsanız sitemizde yer alan iletişim numaralarından bizlere kolayca ulaşabilirsiniz. Konusunda uzman ekibimiz tüm soru ve görüşleriniz için sizlere destek vermektedir.

Yorum bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir